English | עברית
מוצרי שעם
 
 
פקקי שעם
בשנים האחרונות חברות Amorim & Irmãos, SGPS, S.A השקיעו מיליוני דולרים במחקר ופיתוח, כאשר הדגש העיקרי הוא על ביצועים טכניים וחושיים. העדיפות העליונה של מחלקת המו"פ – בניהולו של פרופ` מיגל קברל – היא הבסת ה-TCA. לאחרונה הדגש הורחב כדי לכלול גם חדירת חמצן ותפקיד האיטום בהתפתחות היין.

מחלקת פקקי השעם ממשיכה לבנות את הפעילויות שלה בתוך הכיוונים האסטרטגיים הבאים:

פיתוח סוגים חדשים של פקקי שעם
סיום השלב השני – זיהוי נוסחאות מעשיות – של פרויקט שבוצע בשיתוף עם מרכז המחקר של בריטניה. שלב זה נמשך ב-2007 על ידי ביצוע בדיקות לנוסחאות שפותחו.

מיטוב תהליכי ייצור
ברצועת "מיטוב תהליכי הייצור", ראוי לציין את הפרויקט לפיתוח תהליכים חדשים להרתחת שעם. בהתחשב בתוצאות הטובות שהושגו באב הטיפוס, הפרויקט יימשך.

הרחבת הידע על המוצר
בהתייחס ל"הרחבת הידע על המוצר", עקב ההשפעה שיש לה על השווקים העיקריים, יש לשים לב לפרסום מאמר נוסף ביחס לחדירות ההשוואתית של פקקים סינטטיים, קפסולות אלומיניום ופקקי שעם טבעי, כאשר יש יתרונות ברורים לשימוש בפקקי השעם.
 שיטה כימית לזיהוי צבע לא פולשנית לקביעת רמת דיפוזית החמצן בהכנת היין

בשנת 2006 החלו מחקרים מרחיקי לכת אודות השפעת סוג הבקבוק (צוואר הבקבוק) וחשיבות הפקק המורכב, על ביצועי פקקי שמפניה.

שיפור ביצועי המוצר
פיתוח דבק חדש להדבקת הדסקיות הוא תוצאה של פרויקטים שעסקו בכך, בהקשר של הכיוון האסטרטגי ל"שיפור ביצועי המוצר". הפיתוח בוצע בשנת 2007 באחת מהיחידות התעשייתיות.
המחקר בתחום דבקים גרגריים חדשים התקדם כתוצאה מבדיקת הפתרונות השונים שהוצעו על ידי המחקר שנערך בסוף שנת 2006.

פענוח שאלת ה-TCA
Amorim לא מאמינה במציאת "פתרון קסם" אחד ויחיד לבעיית ה-TCA. במקום זאת, האסטרטגיה של החברה היא להגן מפני זיהום כתוצאה מ-TCA בכל אחד משלבי יצור והפצת השעם. החברה פיתחה ויישמה מגוון אמצעי מניעה וטיפול לאורך כל שרשרת הייצור וההפצה.

כחלק מאסטרטגיית המניעה, Amorim מציגה שיפורים בכל שלבי הייצור, הכוללים:
נהלים חדשים בבחירת וברכישת השעם; ביקורת קפדנית על אחסון וייבוש קליפות השעם הגולמיות; מערכות הרתחת שעם חדשות לחלוטין לשטיפת קליפות השעם, לרבות מערכת ה- CONVEX® המהפכנית ללכידת והסרת רכיבים בלתי יציבים כגון TCA; תהליך INOS II לשטיפת הדסקיות עבור פקקי Twin Top® ופקקי שעם לשמפניה.

בתחום בקרת האיכות, Amorim שדרגה את ניתוח החושניות עם ניתוח תפקודי (אינסטרומנטלי) מתוחכם על ידי שימוש בכרומטוגרפיה של גז (gas chromatography (GC)). כאמצעי ריפוי, בולטת ההתקדמות שהושגה בתהליך ה-ROSA®, ובעיקר התוצאות המצוינות שהושגו באב הטיפוס. המהפכה במערכת ה- ROSA® לגבי פקקי השעם הטבעי היא לא רק בשיפור במדד הביצועים, אלא מעל לכל היא בכך שהפקק לא מתעוות ובכך נמנע שלב תיקון מאוחר יותר. יש להדגיש את חשיבות התהליך, מכיוון שיש לו פוטנציאל מנצח בנתח השוק, ובמיוחד בפלח יינות היוקרה. בהתחשב בתוצאות המצוינות, היצור התעשייתי הראשון החל כבר בשנת 2007.
 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית השעם-- www.corkhouse.co.il © כל הזכויות שמורות
בית השעם כתובת: רחוב המלאכה 14 א.תעשיה פולג נתניה טלפון: 03-5165599 פקס: 03-5160898
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל